تبلیغات
مدرسه راهنمایی پسرانه فرهنگ سما دزفول - نوروز و تعطیلات دانش‌آموزان
مدرسه راهنمایی پسرانه فرهنگ سما دزفول
وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول

تابلو اعلانات


نوروز و تعطیلات دانش‌آموزان

هر سال بحثی به نام نوروز و تعطیلات دانش‌آموزان مطرح می‌شود و هر سال ما با مشكلات گوناگونی مواجه می‌شویم. دانش‌آموزان معمولاً یك هفته یا دو هفته قبل از سال نو مدارس را تعطیل می‌كنند و از طرفی در سال نو با گذشت 15 الی 20 روز از تعطیلات باز با غیبت دانش‌آموزان بر سر كلاس‌ها مواجه هستیم و از طرفی اكثر خانواده‌ها هیچ برنامه‌ای برای این تعطیلات ندارند. مادرها معمولاً در فكر خانه تكانی و پدرها هم در فكر جمع و تفریق كردن حساب‌های مالی خود هستند و عملاً فرزندان با یك وضع كاملاً آشفته و بی‌برنامه مواجه می‌شوند. این تعطیلات پیش از عید خسارت جبران‌ناپذیری را به سیستم آموزشی كشور وارد می‌كند و شاید بتوان گفت هنوز مسؤولان راه حل مناسبی را برای این مشكل پیدا نكرده‌اند.
ایران از جمله معدود كشورهایی است كه تعطیلات رسمی در آن بسیار زیاد است و در بین این تعطیلی‌ها نیز معمولاً حوادثی رخ می‌دهد كه منجر به تعطیلات غیررسمی می‌شود. روزی برف می‌آید، یخبندان می‌شود و یا اینكه روزهای بین تعطیلی را تعطیل اعلام می‌كنند و ... البته قسمتی از این تعطیلات بسیار به موقع و مناسب است، اما می‌توان برای اینكه باری از سیستم آموزشی كشور برداشته شود تعدادی از این تعطیلات را كاهش داد و به ماه‌های آموزشی كشور افزود؛ مثلاً می‌توان چند روز از شهریورماه را به ماه‌های آموزشی كشور اختصاص داد.
از طرفی خانواده‌ها نیز برای جبران این خسارت می‌توانند به فكر برنامه مدونی باشند تا فرزندانشان از این تعطیلات بیشترین استفاده را ببرند. در دنیایی كه ملت‌ها بر سر ثانیه‌ها سرمایه‌گذاری می‌كنند و برنامه زندگی و كشور خود را بر روی همین زمان‌های ناچیز بنا می‌كنند و در درازمدت نتیجه مورد دلخواه خود را كسب می‌كنند می‌توان گفت صحیح نیست فرزندان این ملت كه دارای هوشی سرشار هستند این گونه وقت گرانبهای خود را تلف كنند و آتش بزنند و با این كار خود نه تنها آینده خود را تباه می‌كنند بلكه باعث می‌شوند تا كشور هر روز به جای پیشرفت، پسرفت نماید. این روند، نسلی كاهل، سست و تنبل را پرورش خواهد داد.
طبقه بندی: موضوعات اجتماعی، 
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد سایت چیه ؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
آپلود رایگان فایل


خبرهای ورزشی

جدیدترین اخبار ورزشی


-----------------------------------

مشاهده جدول کامل لیگ برتر ایران
مذهبی

پخش مستقیم

حرم مطهر امام رضا(ع)

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به مدرسه راهنمایی پسرانه فرهنگ سما دزفول می باشد.

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس