تبلیغات
مدرسه راهنمایی پسرانه فرهنگ سما دزفول - توصیه هایی مفید به والدین جهت استفاده فرزندانشان از اینترنت
مدرسه راهنمایی پسرانه فرهنگ سما دزفول
وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول

تابلو اعلانات


  توصیه هایی مفید به والدین

 جهت استفاده  فرزندانشان از اینترنت ،قضیه را جدی بگیرید

به فرزندان خود بیاموزید که:
قبل از کلیک کردن به این فکر کنند که: با چه کسی در حال گفت‌وگو (chat) یا نامه‌نگاری هستند، در حال گفتن چه مطلبی هستند و از چه لحن و شیوه‌ای برا گفتن آن استفاده می‌کنند؟ آیا شخصی که در سمت دیگر این گفتگو قرار دارد متوجه شوخیهای آنها می‌شود؟
قبل از واکنش نشان دادن به موضوع آنلاینی که موجب ناراحتی آنان شده است، میز کامپیوتر را ترک کرده و چند نفس عمیق بکشند.
از شایعه پراکنی، همکاری در اذیت و آزار دیگران و دادن اطلاعات خصوصی و گفت‌وگوهای خودمانی در اینترنت خودداری کنند.
قانون طلایی فضای مجازی را رعایت کنید: هرگز کاری را که در زندگی واقعی انجام نمی‌دهید، در اینترنت هم انجام ندهید.

● بچه ها را در بزرگراه اینترنتی تنها نگذاریم
بی تردید سن کودکان و نوجوانان در استفاده از اینترنت عامل تعیین کننده ای برای مراقبت های اینترنتی است. چنانچه بنا را از ۱۰ سالگی کودکتان برای استفاده از اینترنت قرار می دهید خواندن نکات زیر بسیار آموزنده خواهد بود.


 ۱۰ تا ۱۲ سالگی:
به آن ها بیاموزید که اطلاعات شخصی و خصوصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و به ویژه مراقب باشید که شماره تلفن خود را در هیچ پیام اینترنتی پست نکنند. بدون اینکه وارد جزییات شوید آن ها را از وجود افراد مهاجم در اینترنت آگاه کنید و هشدار دهید که ممکن است در پی بی احتیاطی حتی به در خانه شما هم بیایند. درباره مسایلی که در رابطه با فعالیت های رایانه ای و اینترنتی در مدرسه کودک روی می دهد اطلاعات به دست آورید.
از موتورهای جست وجوی عادی استفاده کنید بسیاری از موتورهای جست وجو قابل تنظیم هستند و می توانید آن ها را در حد متوسط فیلتر کنید. مطمئن شوید که کودکتان بدون اجازه و تایید شما وبلاگ راه اندازی نکرده، صفحه مشخصات پست نکند و در سایت های مختلف عضو نشود به ویژه تأکید کنید که عکسی از خود و خانواده را در اینترنت قرار ندهد. تا هنگامی که می دانید با افراد آشنا و مطمئن سروکار دارند، حریم خصوصی آن ها را رعایت کنید. مسیر تمام فرستندگان پیام را به غیر از افراد آشنا، مسدود کنید. حتماً رمز عبور آن ها را داشته باشید و در عین حال تمام فایل های شخصی خود را با رمز عبوری پنهانی قفل کنید. تمام رمزهای عبور خود و فرزندانتان را هر ازگاهی تغییر دهید. چنان چه کودکتان تلفن همراه دارد از امکانات بازی و دانلود تصویر و نرم افزار آن آگاه باشید و استفاده از تلفن همراه را محدود کنید.

 ۱۳ تا ۱۵ سال:
بیش از پیش حریم خصوصی آن ها را رعایت کنید و با آن ها درباره تجربه های آنلاینشان صحبت کنید. به جای این که تمام سایت ها را فیلتر کرده و فقط چند سایت مورد قبول خود را باز بگذارید، سایت های نامناسب برای نوجوانان را فیلتر کنید. از آن جایی که ممکن است هر لحظه سایت های نامناسب به گونه ای در معرض دید نوجوانتان قرار بگیرند، از قبل با او در این باره صحبت کنید. اکنون می توانید در مورد افرادی که از آن ها پیام و ای میل دریافت می کنند، آزادی بیشتری قایل شوید اما باز هم این افراد را در زندگی واقعی، بشناسید و تأیید کنید.از خاطر نبرید که دوست بودن یک دوست لزوما به معنای موجه بودن شخص نیست. خودتان باید او را بشناسید به آن ها یادآوری کنید که رمز عبورشان را نگه دارند. معمولا نوجوانان در این سنین بیشتر در معرض دزدی رمز عبور قرار دارند. از آن ها بخواهید هرازگاهی نامشان را در گوگل جست وجو کنند تا چنان چه از آن ها نشانی، شماره تلفنی و مانند این ها در اینترنت موجود باشد، هم از چگونگی ورود این اطلاعات به شبکه اطلاع پیدا کنند و هم اطلاعات یاد شده را مسدود نمایند. درباره عدم ملاقات با غریبه ها در خارج از شبکه مجازی برایشان توضیح دهید و در صورت لزوم خودتان با او همراهی کنید.
 سنین ۱۶ به بالاتر:
در این سن دیگر موارد احتیاطی و نظارت و کنترل از سوی شما ضرورتی ندارد. چنانچه فرزندتان اعتماد شما را جلب کرده است، واقعاً به او اعتماد کنید. در غیر این صورت تنها کاری که می توانید انجام دهید خاموش کردن کامپیوتر، توقیف تلفن همراه و وسایل بازی آنلاین آنهاست! اگر تاکنون نکته های لازم را به آن ها نیاموخته باشید همه در دردسر افتاده ایم! به آن ها بیاموزید که یک شهروند مجازی خوب بودن به اندازه شهروند خوب در جهان واقعی ارزش دارد و این که بهترین فیلتر، عقل و هوش خودشان است که باید از آن نهایت استفاده را ببرند. همچنان بر خطرات در میان گذاشتن اطلاعات و امور خصوصی با غریبه ها و ملاقات واقعی با آنان تأکید کنید. استفاده از نرم افزارهای ضد ویروس را به آنان بیاموزید. از آن ها بخواهید در حفظ امنیت خواهر و برادر کوچکتر خود در شبکه کمک کنند.iraniansm.mihanblog.com

 

 بدون تردید صرف ثانیه های پرشور و انرژی ایام نوجوانی و جوانی با وب گردیهای بی هدف، آنها را از تفكر درباره آینده و فرصت های شغلی و تحصیلی و كسب مهارتهای فنی، حرفه ای وكارآمد درایام فراغت و به خصوص تعطیلات تابستانی بازمی دارد و آنان را به سمت پوچی و بی هدفی می كشاند.
طبقه بندی: موضوعات اجتماعی، 
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد سایت چیه ؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
آپلود رایگان فایل


خبرهای ورزشی

جدیدترین اخبار ورزشی


-----------------------------------

مشاهده جدول کامل لیگ برتر ایران
مذهبی

پخش مستقیم

حرم مطهر امام رضا(ع)

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به مدرسه راهنمایی پسرانه فرهنگ سما دزفول می باشد.

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس