تبلیغات
مدرسه راهنمایی پسرانه فرهنگ سما دزفول - ریاضیات را چگونه یاد بگیریم؟
مدرسه راهنمایی پسرانه فرهنگ سما دزفول
وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول

تابلو اعلانات


 ریاضیات را چگونه یاد بگیریم؟

مدت های مدیدی است كه ریاضیات به عنوان درسی كه یاد گرفتن آن دشوار است، شهرت دارد. برای بسیاری از افراد ، ریاضی درس سختی است كه فرار گرفتن آن زحمت زیادی دارد. گروهی در آموختن ریاضیات مشكلات جدی داشته اند. در حالی كه عده ای دیگر ، تنها به این راهنمایی نیاز داشته اند كه چگونه ریاضیات را بخوانند و توانایی خود را در آن به حداكثر برسانند.
ریاضی بیش از سایر درس ها به روش های مطالعه ای خاص احتیاج دارد. در این متن به اختصار بعضی از این روش ها را بررسی می كنیم.
شناخت ریاضی

ریاضیات مجموعه ای از مباحث كه هر مبحث به طور جداگانه ، بر پایه ای متكی است كه تمام مباحث قبلی را شامل می شود.اگر در هر یك از این مباحث ضعیف هستید، آن را كاملا یادبگیرید و سپس آموختن مبحث بعدی را اغاز كنید. هیچ گاه ضعف های خود را نادیده نگیرید و همان طور به درس ادامه ندهید . بدانید كه ضعف ها خیلی زود شما را دچار زحمت و مشكل خواهند كرد.
مفاهیم و قضایا

مفاهیم و قضایای ریاضی ، تقریبا جزو محسوسات جهان اطراف ما نیستند. اما با این حال ، روش های بسیاری برای محسوس تر و قابل فهم تركردن آنها وجود دارد. در مورد درك مفاهیم، برای این كه یكی مفهوم را كاملا درك كنید ، باید چند مثال از آن را مطالعه كنید. اغلب اوقات ، افراد تعاریف را حفظ می كنند. حفظ كردن تعاریف زیانی ندارد ، اما به خودی خود هم مفید نیست ، چون به زودی فراموش می شوند.
بهترین راه درك تعاریف ، مطالعه ی مثال های خاص است. برای مطالعه ی مثال ها ، چند منبع در دسترس شماست ، كتاب درسی برای هر مفهوم اصلی و تعریف ، تعداد زیادی مثال آورده است. استاد یا معلم نیز در كلاس مثال های بیشتری ارائه می كنند. برای آن كه درك خود را از تعاریف قوی تر كنید ، باید خودتان نیز مثال بسازید یا با حل مسئله های كتاب درسی ، موارد صدق یا نقض تعریف را پیدا كنید
اثبات قضایا
اولین و مهم ترین قدم این است كه بفهمید ، یك قضیه چه می گوید و چگونه می توان آن را در مسئله ها به كار بست ، تا این كه بدانید قضیه به چه طریقی اثبات می شود. تنها موقعی به اثبات یك قضیه توجه كنید كه كاملا درك كرده باشید ، آن قضیه چه می گوید و مثال های زیادی هم در مورد آن حل كرده باشید. آن وقت است كه از عهده ی اثبات قضیه بر خواهید آمد.

تجسم ذهنی

تجسم ذهنی را به عنوان یك ابزار كمكی اثبات برای مطالعه ی درس و یاد گیری آن به كار ببرید و نگران نباشید كه احتمالا با تجسم ذهنی ، به نوعی خود را فریب می دهید و ریاضی را فقط باید در فرم شفاهی آن یاد بگیرید . این دقیقا همان كاری است كه ریاضی دان ها به عنوان امری عادی می پندارند. در حقیقت ،علم ریاضیات با انجام همین تصاویر مجسم وشهودی توسعه می یابد . پس شما هم می توانید در اثبات قضایا ، از اشكال و تصاویر استفاده كنید و پس از استدلال ایده های خود به صورت تصویری ، آن ها را به صورت شفاهی و محاسباتی در آورید.آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد سایت چیه ؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
آپلود رایگان فایل


خبرهای ورزشی

جدیدترین اخبار ورزشی


-----------------------------------

مشاهده جدول کامل لیگ برتر ایران
مذهبی

پخش مستقیم

حرم مطهر امام رضا(ع)

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به مدرسه راهنمایی پسرانه فرهنگ سما دزفول می باشد.

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس