تبلیغات
مدرسه راهنمایی پسرانه فرهنگ سما دزفول - تعطیلات تابستانی و سردرگمی دانش آموزان
مدرسه راهنمایی پسرانه فرهنگ سما دزفول
وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول

تابلو اعلانات


تعطیلات تابستانی و سردرگمی دانش آموزان
 
حرف دل یک دانش آموز با پدر و مادرش
 
 ما بچه ها تعطیلات تابستانی رو خیلی دوست داریم. ولی آیا مامان و باباها در فکر هستند که این روزها را ما چطوری بگذرونیم. حتی مسئولین محترم کشور هم باید به فکر ما دانش آموزان باشند که در تابستان برای بچه هایی که والدین کم درآمد دارند امتیازاتی بدهند.  

 ازمسئولین محترم خواهش می کنیم چون این كار مهم از عهده والدین به تنهایی ساخته نیست، بنابراین نهادها و سازمان‌ها با ایجاد امكاناتی مثل تشكیل اردوها، كانون‌های هنری، سازمان‌های ورزشی، كاروان‌های سیاحتی و امثال آن به كمك والدین بیایند و از طرف دیگر با دادن امتیازاتی به كودكان و نوجوانان مثل دادن بلیت نیمه بها برای مسافرت در ایام تابستان و بلیت‌های مجانی برای بازدید از موزه‌ها و استفاده از اسباب‌‌بازی‌های پارك‌ها و استخرهای شنا و امثال آن، والدین را در برنامه‌ریزی ایام فراغت دانش‌آموزان یاری دهند. بچه ها و همینطور شما مسئولین محترم، پدر و مادرهای عزیز خواهش می کنم ادامه مطلب را بخوانید. 

سردرگمی

 یکی از مشکلات کودکان و نوجوانان در تابستان رعایت نکردن انضباط و نداشتن برنامه است. وقتی تابستان می رسد، شب ها دیر می خوابند و صبح ها دیر بیدار می شوند. پس اگر می خواهیم دچار سردرگمی نشویم باید یک برنامه صحیح داشته باشیم.

چه خوب است این برنامه‌ریزی را با همکاری والدین و خود بچه ها تنظیم گردد. درس خواندن و مطالعه کتاب های درسی در این ایام مناسب و جالب نیست. باید کارهایی که برای استراحت مغز دانش آموزان مفید است را در برنامه قرار بدهیم.

نظم

اولین شرط داشتن اوقات فراغت مفید، ایجاد نظم در برنامه های روزانه است. ساعات خواب و بیداری باید طوری تنظیم شود که ایجاد کسالت نکند. یعنی بیدار ماندن تا دیروقت و خوابیدن زیاد هم باعث بیماری و هم اینکه نشاط روزانه را از ما می گیرد. دانش‌آموز باید بداند بعدازظهر گرم تابستان در كوچه و خیابان دویدن یا فوتبال بازی كردن یك نوع وقت‌كشی و از طرف دیگر موجبات آزار و مزاحمت دیگران را فراهم می‌كند.

سفر و ایران گردی «سفر كنید تا سالم و تندرست باشید»

این قسمت مسئولیتش به عهده والدین است که باید بچه ها را در اوقات فراغت به شهرها و نقاط دیدنی کشور عزیزمان که آثار و جاهای دیدنی آن تمام شدنی نیست ببرند. از شمال گرفته تا جنوب و از شرق به غرب. ایران کشور چهار فصل و پرباری است. پس فرصت را از دست ندهید و مسافرت را آغاز کنید. چون مسافرت یكی از تفریحات سالم و لذتبخشی است كه در سلامت جسم و روان موثر است.

پزشک ها می گویند: زندگی تكراری، كار و خوراك یكنواخت خیلی ضرر دارد و اعضای بدن را زودتر فرسوده و ناتوان می‌كند. بنابراین مسافرت در زندگی ما تغییر بوجود می آورد. آشنا شدن با آثار باستانی، کارخانه ها، موزه ها، غارها و باعث افزایش اطلاعات و بینش کودکان می شود.

جمع آوری گل و گیاه، حشرات و انواع سنگ ها هم در مسافرت جالب و دوست داشتنی است.

ورزش (رسول اکرم (ص) فرمودند به فرزندانتان شنا و تیراندازی بیاموزید.)

ورزش را حتماً در برنامه داشته باشید. این فعالیت نه تنها در سلامتی بدن تاثیرگذار است بلکه سلامتی روح را نیز تضمین می کند.

 هنر و هنرآموزی

بچه ها حتی قبل از ورود به مدرسه آمادگی یادگیری هنر را دارند. بنابراین اوقات فراغت بهترین زمان برای شکوفا کردن استعداد بچه ها است.  کودکان نیز می توانند در این دوران كارهایی مثل خطاطی، نویسندگی، طراحی، نقاشی، گل‌سازی، گلدوزی، قالیبافی و سایر كارهای دستی را که بسیار شادی آفرین و مفید است، بیاموزند.

همچنین در صورت امکان گاهی همراه والدین به محل کار آنها بروند و با حرفه پدر و مادر آشنا شوند.

مادرها نیز می توانند دختران خود را در خانه با آشپزی، خشک کردن میوه و سبزیجات، نظافت خانه و مدیریت خانه داری آشنا کنند. (مهم)

راستی از همه مهمتر این که از نگاه کردن به صفحه تلویزیون و مانیتور جداً دوری کنید که فقط وقت تلف کردنه. روزها را بدون تلویزیون بگذرونید.
طبقه بندی: موضوعات اجتماعی، 
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد سایت چیه ؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
آپلود رایگان فایل


خبرهای ورزشی

جدیدترین اخبار ورزشی


-----------------------------------

مشاهده جدول کامل لیگ برتر ایران
مذهبی

پخش مستقیم

حرم مطهر امام رضا(ع)

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به مدرسه راهنمایی پسرانه فرهنگ سما دزفول می باشد.

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس