تبلیغات
مدرسه راهنمایی پسرانه فرهنگ سما دزفول - دهه فجر چیست؟
مدرسه راهنمایی پسرانه فرهنگ سما دزفول
وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول

تابلو اعلانات


بازدید : مرتبه

 

 

دهه ی فجر

      از ۱۲ بهمن تا ۲۲ بهمن را دهه ی فجر نامیده اند که از آیه ی شریفه ی "والفجر ولیال عشر " گرفته شده است. ۱۲بهمن ورود حضرت امام خمینی رضوان الله علیه به ایران و۲۲بهمن پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود.سیمای امام فجر صادق بود  تنها ۱۰ روز پس از ورود امام  رژیم ستمگر سرنگون شد وخورشیدعالمتاب انقلاب آشکار شد .

     امام حرکت خود را با الگو گرفتن از قیام سیدالشهداء علیه السلام آغاز کرد  ۱۲ محرم و ۱۵ خرداد طلیعه ی جنبش امام بود.

    دو ویژگی در راه  امام درخشش خاص داشت :

۱-اسلام

۲-مردم

 هم اسلام امام و هم مردم از نگاه امام معنی حقیقی خود را داشت .اسلامش اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه وآله) بود نه اسلام ریا و رفاه و تحجر و واپسگرایی"مردم" هم در نگاه آسمانی او  "ولی نعمت " بودند  و تعیین کننده ی اصلی سرنوشت خود نه عوام کالانعام که متاسفانه بر زبان خیلیها جاری است . امام از صمیم قلب مردمش را دوست داشت و درست به همین دلیل مردم اورا دوست داشتند و همچنان نسلهایی که اورا ندیده اند به او عشق می ورزند.راستی که عشق به خمینی همان عشق به حسین(ع) است . ۸سال دفاع مقدس جانانه را جوانان و پیران  زنان و مردان تنها با همین "عشق "ماندگار کردند.

 

      اسلام امام  اسلام پابرهنگان  و عارفان مبارزه جو بود اسلام شهادت طلبان بی ادعا  نه راحت طلبان پر مدعی  آری  امام  خود پیشاپیش مبارزه  دستگیری و زندان و تبعید را افتتاح کرد تا برای احدی عذری باقی نماند.

 او در درس و بحث حوزوی خود هم  بی بدیل بود  از راه افتادن شاگردان به دنبال خود نه تنها لذتی نمی برد که به شدت هم بیزار بود .

 اوج اخلاص  فداکاری  مردم دوستی و دشمن شناسی امام اورا " یگانه ی دوران" کرد و این انقلاب بزرگ را پدید آورد که امید است سپیده دم انقلاب جهانی حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) باشد

 
طبقه بندی: مناسبتهای ویژه، 
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد سایت چیه ؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
آپلود رایگان فایل


خبرهای ورزشی

جدیدترین اخبار ورزشی


-----------------------------------

مشاهده جدول کامل لیگ برتر ایران
مذهبی

پخش مستقیم

حرم مطهر امام رضا(ع)

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به مدرسه راهنمایی پسرانه فرهنگ سما دزفول می باشد.

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس