تبلیغات
مدرسه راهنمایی پسرانه فرهنگ سما دزفول - راز و رمز شیرین زندگی كردن !!
مدرسه راهنمایی پسرانه فرهنگ سما دزفول
وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول

تابلو اعلانات


راز و رمز شیرین زندگی كردن !!

زندگی زیباترین هدیه خدای مهربان است و انسان‌هایی كه این هدیه را قدر می‌دانند آنچنان در صحنه زندگی شادی و نشاط می‌آفرینند كه هر لحظه زندگی‌شان مملو از خاطره‌ای زیبا خواهد بود.
راز و رمز شیرین زندگی كردن خیلی سخت نیست فقط می‌بایست بدانیم چگونه زندگی كنیم. آری مشكلات و ناكامی‌های مسیر زندگی، مواد خام شكلات زندگی هستند. زندگی ما همواره با مشكلات و سختی‌ها معنا پیدا می‌كند و ما آمده‌ایم تا مسائل زندگی را حل كنیم و لذت حل مسائل و مشكلات را بچشیم.
از مشكلات و رنج‌های زندگی نهراسیم و با اقتدار در میدان زندگی وارد شویم و اینگونه از مشكلات و ناكامی‌های مسیر بهترین شكلات زندگی‌مان را تهیه كنیم و از طعم آن لذت ببریم. برای تهیه شكلات زندگی می‌باید به نكات مهم و دستورالعمل ذیل دقیقا توجه داشت تا طعم شكلات زندگی، دلچسب همه اطرافیانمان باشد.

 باور كنیم كه بهترین تهیه‌ كننده ایم

انسان‌هایی كه فعالیت و امورشان را با نگرش و باورهای بسیار مثبت آغاز می‌كنند، دستاوردهای مثبتی به دست می‌آورند. آنها چون اعتقاد دارند كه موفق می‌شوند، پس قطعا به پیروزی می‌رسند. انسان‌های برنده ابتدا در ذهن خود برنده می‌شوند و سپس این پیروزی و موفقیت را در صحنه زندگی نمایان می‌سازند.
برندگان همیشه مثبت می‌اندیشند و از ناملایمات مسیر هراسی ندارند و با اعتقادی راسخ نگاهی متعالی به اطراف خود دارند. آری برای خلق یك زندگی عالی و مطلوب ‌باید باور داشته باشیم كه توانایی آفریدن زیباترین زندگی را داریم، سپس با این باور زیبا شیرین‌ترین لحظات را برای خود و اطرافیان مهیا سازیم.

از كاه كوه نسازیم    

برای تهیه شكلات زندگی ‌باید تجربه كسب كنیم. بنابراین اگر عزممان را جزم كرده‌ایم تا زندگی شیرینی را رقم زنیم می‌بایست از اشتباهات گذشته اندوهگین نباشیم و ناكامی‌های گذشته را در ذهنمان مرور نكرده و بی‌جهت از كاه كوه نسازیم.
انسان های موفق فقط از گذشته درس می‌گیرند و در زمان حال زندگی می‌كنند و همواره آینده‌ای زیبا را در ذهنشان ترسیم می‌نمایند. راز شاد زیستن، صبر و شكیبایی است. برای لذت بردن از زندگی می‌بایست برای اتفاقاتی كه هنوز رخ نداده است، نگران نباشیم.
دیل كارنگی، روانشناس بزرگ می‌گوید: «98 درصد نگرانی‌های مردم برای چیزهایی است كه هنوز اتفاق نیفتاده است.» پس بیاییم با توكل به خدای مهربان در فراز و نشیب‌های زندگی با صبر و حوصله به انتظار زیباترین و خوشمزه‌ترین لحظه‌های ناب زندگی باشیم و از اكنون لذت ببریم و از گذشته عبرت بگیریم و آینده‌ای زیبا را تصور نماییم.

تدبیر و تفكر                                                                                                  یادداشت های نویسنده

                            

زندگی با تدبیر وتفكر زیبا می‌شود. برای هر اقدامی فكر كنیم و افكارمان را بر روی برگه‌ای سفید بنویسیم و چندین بار تفكراتمان را مرور كنیم. انسان‌هایی می‌توانند لحظات شیرینی در زندگی‌شان خلق نمایند كه زمانی آن لحظه را تصویر و برای آن تدبیر نموده باشند.
تفكر راه‌های بی‌شماری را برای رسیدن به موفقیت در مسیر انسان قرار می‌‌‌دهد و انسان‌های هوشمند علاوه بر اینكه خود می‌اندیشند از تجارب و افكار انسان‌های دیگر نیز استفاده می‌كنند و میانبرهای رسیدن به موفقیت و زیبایی را كشف می‌نمایند. اندیشیدن انسان‌ها را رشد می‌دهد و آنها را از مسیرهای بحرانی به سلامت عبور می‌دهد و رازهای آرامش و نشاط را برای آنان به ارمغان می‌آورد. هر روز دقایقی را در خلوت برای اندیشیدن قرار دهیم و آنچه را كه پس از تفكر و تدبیر و مشورت با انسان‌های صادق به دست می‌آوریم با اقتدار در صحنه زندگی جاری نماییم.

منتظر خبرهای خوب باشیم

انتظار زیباترین مفهوم زندگی است. انسان‌هایی كه در انتظار خوبی‌ها می‌نشینند، خوبی‌ها را به دست می‌آورند، چرا كه انسان‌ها جذب‌كننده انتظاراتشان می‌باشند. قانونی در این عالم وجود دارد به نام قانون افزایش كه این قانون بیان‌كننده این مفهوم است كه هر چیزی را كه حرفش را بیشتر بزنی و به آن بیشتر بیاندیشی برای تو محقق می‌شود.
مواظب باشیم برای تحقق یك زندگی شیرین، منتظر تلخ‌كامی‌ها و شكست‌ها نباشیم و هر روز صبح كه از خواب بیدار می‌شویم پس از یك مناجات عارفانه، منتظر خیر و بركت‌های بیكران در زندگی باشیم و چه زیبا پیامبر اكرم (ص) فرموده‌اند كه: «مشكل را كتمان كنید تا روزیتان زیاد شود.» همواره سعی كنیم با دوربین ذهن‌مان، زیبایی‌ها را ببینیم و صحنه‌های جذاب زندگی را شكار كنیم. از مهربانی‌ها و عطوفت‌ها بگوییم و همواره شاكر خدای مهربان باشیم تا بركات و نعمات الهی برای ما گسترده شود.

توكل به خدا

قرآن مجید می‌فرماید: «به درستی اوست كه می‌خنداند و می‌گریاند.» انسان‌هایی كه با یك ارتباط عاشقانه و عارفانه با توكل به خالق هستی در مسیر زندگی تلاش می‌نمایند همواره مورد حمایت حضرت حق تعالی قرار می‌‌گیرند و به آرامشی عمیق دست می‌یابند. ساختن یك زندگی ایده‌آل بدون خدا ممكن نیست و انسان‌هایی كه به دنبال شیرینی و حلاوت در زندگی می‌گردند می‌بایست خدا را در متن زندگی‌شان جاری نمایند و هر تفكر و اقدامی را بر مبنای اطاعت او قرار دهند تا شادی و نشاط حقیقی نصیب‌شان شود.
خداوند به انسان‌هایی كه او را اطاعت می‌كنند و یاری می‌رسانند وعده یاری و حمایت داده است و فرموده كه: «به درستی خداوند حمایت‌كننده انسان‌هایی است كه به او ایمان آورده‌اند.» یادمان باشد هر چقدر برای تهیه شكلات زندگی دقت و تلاش كنیم، طعم این شكلات خوشمزه‌تر می‌شود و اعضای خانواده‌مان از آن لذت بیشتری می‌برند.
طبقه بندی: یادداشت های نویسنده، 
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد سایت چیه ؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
آپلود رایگان فایل


خبرهای ورزشی

جدیدترین اخبار ورزشی


-----------------------------------

مشاهده جدول کامل لیگ برتر ایران
مذهبی

پخش مستقیم

حرم مطهر امام رضا(ع)

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به مدرسه راهنمایی پسرانه فرهنگ سما دزفول می باشد.

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس